2439/​551

Ernst Kühn (f. København 1890, d. Gentofte 1948)

Art Deco sofabord med stel af messing, plade og underliggende hylde med træplade ilagt sort formica. Udført og mærket hos Lysberg, Hansen & Terp. 1930–40'erne. H. 52,5. L. 70. B. 48.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
816206 8.500 DKK