1926/835
Reolvæg af palisander, bestånde af tre moduler med skabe med profilerede låger og justérbare hylder. Udført for Illums Bolighus med plakette herfra. Hver H. 180. B. 130. D. 29/43. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nøgler medfølger. Én sektion med hul i bagbeklædning.
Moderne kunst og design, 25. juni 2019
Vurdering
Hammerslag