1926/​835

Frode Holm

Reolvæg af palisander, bestånde af tre moduler med skabe med profilerede låger og justérbare hylder. Udført for Illums Bolighus med plakette herfra. Hver H. 180. B. 130. D. 29/43. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nøgler medfølger. Én sektion med hul i bagbeklædning.

Moderne kunst og design, 25. juni 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK