2008/744
Orrefors
Et par bordlamper af klart glas med rødt underfang. Udført hos Orrefors. H. inkl fatning. En lampe sign. Orrefors samt med mærkat. 43,5 og 44,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud