2048/​50

Spejl i ramme af rigt udskåret og forgyldt træ, rigt prydet med blomster, rocailler og kæmninger. Rococo form. 20. årh. H. 139. B. 83.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

13 bud

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.