2048/50
Spejl i ramme af rigt udskåret og forgyldt træ, rigt prydet med blomster, rocailler og kæmninger. Rococo form. 20. årh. H. 139. B. 83.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud