2009/​114

Et par kandelabre af forsølvet bronze. Louis XVI form. Den ene stemplet. Ca. 1900. H. 41. (2)

Huller til el. Den ene stamme samlet på omvendt. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag