911/174
I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
“Kronborg Slotskirke”. Sign. J. T. Hansen Kronborg 1892. Olie på lærred. 48×38.
Udstillet: Charlottenborg 1893 nr. 160.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag