2131/938
Sigvard Bernadotte (f. 1907, d. 2002)
“Timglas”. Håndvævet rölakan-tæppe af uld med geometrisk mønster i blå, grå og lilla nuancer. Signeret SB. L. 185. B. 137.
Brugsslitage, herunder enkelte pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag