2131/​938

Sigvard Bernadotte (f. 1907, d. 2002)

“Timglas”. Håndvævet rölakan-tæppe af uld med geometrisk mønster i blå, grå og lilla nuancer. Signeret SB. L. 185. B. 137.

Brugsslitage, herunder enkelte pletter og smuds.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK