2446/​180

To flade pæreformet lommelærker af brunt glas samt en mindre af klart glas, knupret overflade. Hhv. 1/4 og 1/8 pot. Kastrup Glasværk. 19. årh.s anden halvdel. H. 12, 15,7 og 16 cm. (3)

Proveniens: Ingeniør Arthur Erik Rasmussen

Den ene brune med udvendig afslag på halsen. Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?