1834/​1628

Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen/opstandelsen omgivet af højtidsmotiver. Forsænket billedflade(“kovcheg”), tempera på træpanel. 19. årh. 40×33.

Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag