2435/92
Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Portræt af Abelone Smith. 1832. Usigneret. Olie på lærred. 30×24.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Vurdering