2139/​386

Fransk cartelur af bronze med skive af hvid emalje. Utydeligt signeret på skiven. Louis XVi form, 19. årh. slutning. H. 40. B. 22.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK