2421/65
Et par barok kaminbukke af malm. 18. årh. H. 60. B. 32. Samt kaminforsats af gennembrudt messing, 19. årh. H. 19. B. 113. D. 30. (3)
Proveniens: Valdemars Slot, Tåsinge. Kaminbukkene og forsatsen har stået i “Lensbaronens Sovegemak” (se oversigtsplanen: inv. nr. LS I 02).
Dette emne handles i fuldmoms
Brugstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag