2204/641
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Komposition. Sign. Egill Jacobsen III, 43/100 III. Litografi i farver. Lysmål 33×23.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud