2014/293
Et par prydtallerkener af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomster og blomstrende grene, tallerkner med delvis gennembrudt fane, disse mærket med septer, rigsæble samt kronet skjold. 19.-20. årh. Diam. 26 og 35. (3)
Fad med slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud