2014/​293

Et par prydtallerkener af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomster og blomstrende grene, tallerkner med delvis gennembrudt fane, disse mærket med septer, rigsæble samt kronet skjold. 19.-20. årh. Diam. 26 og 35. (3)

Fad med slitage på guld.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

21 bud

(Autobud) 7.500 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK