2439/1572
Kinesisk tæppe, design med central dragemedaljon omgivet af skyformationer. 20. årh.s slutning. 245×306.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstpåe med pletter.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering