1917/1705
Usædvanlig russisk ikon forestillende Bebudelsen. Tempera på træpanel dekoreret med Oklad af sølv(testet med ustemplet). Begge Sponki på bagsiden er bevaret. 19 årh.s slutning. 44×35 cm.
Afslag på kanter. Bagside med ormehuller. Ridser og mærker.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud