2426/800
Dansk snedkermester
Kommode af mahogni. Løs top af marmor. Front med tre skuffer. Øverste skuffe med to bakker af eg. H. 77. B. 78. D. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag.
Vurdering
Hammerslag