“Alabama”. Et par kommoder af Rio-palisander. Front med fem skuffer med messinggreb. Udført hos Silkeborg Møbelfabrik. H. 59. B. 45. D. 30,5. (2)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Alders- og brugspatina herunder overfladeridser og mærker. Områder med slitage i lakering. Ene kommode med tryk-mærke/afslag på front.
Moderne kunst og design, 1. september 2015