11947/​9

Erik Kirkegaard

Armstol af teak betrukket i sæde og ryg med lyst møbelstof. Model 43. Udført hos Høng Stolefabrik.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Porøs skum. Betræk med smuds og pletter.

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag