11947/9
Armstol af teak betrukket i sæde og ryg med lyst møbelstof. Model 43. Udført hos Høng Stolefabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Porøs skum. Betræk med smuds og pletter.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag