2425/​7541

Ubekendt maler, 19. årh.

Portræt af en herre. Sign. 1846. Bly og hvidt på papir monteret på pap. Bladstørrelse 19,5×13,5. Uindrammet.

Proveniens: Circolo Scandinavo / Skandinavisk Forening i Rom.

Papiret er gulnet. Revne (2,5 cm) langs øverste kant. Minimale revner samt papirtab i hjørner.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag