2005/170
Gerald Ackermann (f. 1876, d. 1960)
Engelsk kystparti med sejlbåde. Sign. Gerald Ackermann. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 23,5×35,5.
Minimale misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag