2005/​170 Gerald Ackermann: Engelsk kystparti med sejlbåde. Sign. Gerald Ackermann. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 23,5×35,5.

Be­skriv­el­se

Engelsk kystparti med sejlbåde. Sign. Gerald Ackermann. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 23,5×35,5.

Minimale misfarvninger. Undersøgt i ramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Kunstner

Gerald Ackermann (f. 1876, d. 1960)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag