Hartwell Yeargans (f. USA 1915, d. sst. 2005)
“The Family”. Sign. og med titel på blændrammen. Olie på lærred. 83×61.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Maleriet er erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020