Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)
Opstilling med lyserøde rhododendron og guldregn i en grøn vase. Sign. A. Ancher. Olie på lærred. 60×54.
Proveniens: I samme families eje i mere end 100 år.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019