2143/967
Dansk møbeldesign
Et par etageres af bejdset bøg med hylder af nøddetræ og mahogni. 1940'erne. H. 62. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Toppen af stel varierer.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag