1721/​1684

Islandsk askur (lågkrus) af træ og spåntræ, låg udskåret med bladornamentik. 19. årh. H. 13. Diam. 19.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på fodrand og spåntræ.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag