1721/1684
Islandsk askur (lågkrus) af træ og spåntræ, låg udskåret med bladornamentik. 19. årh. H. 13. Diam. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på fodrand og spåntræ.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag