1302/28
Wilhelm Lichtenheld (f. Hamborg 1817, d. München 1891)
“Rothenbecker Mühle”. Usigneret. Betegnet på bagsiden W. Lichtenheldt Hamburg 1838. Olie på træ. 22×29.
Retoucheringer.
Ældre malerier og antikviteter, 7. januar 2013
Vurdering
Hammerslag