11850/9
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
To kubistiske kompositioner, udført til tidsskriftet Klingen. Én tryksigneret, ca. 1918. Farvelitografi på papir. 30,3×23. Uindrammet. (2)
Kunst, antikviteter & design, 15. december 2018
Vurdering
Hammerslag