1406/712
Marianne Brandt
“Kandem”. Sengebordslampe med fod, stel og justérbar skærm af rødlakeret metal. Formgivet 1928. H. 24.
Ikke original bemaling. Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. februar 2014
Vurdering
Hammerslag