2434/35
Svensk bogskab af sortmalet træ, front med to glasdøre bag hvilke hylder, underdel med to skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. H. 207. B. 102. D. 33.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere bemaling.
Vurdering