2131/182
Frants Landt (f. Nysted 1885, d. Ringsted 1975)
Sejlskibe på havet. Sign. Fr. Landt 1940. Olie på lærred. 58×79.
Krakeleringer og minimale afskalninger. Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag