1949/546
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Et par vaser af sølvplet. Mrk. “Royal Hotel - A.J. - AM. Sølvplet”. Udført hos A. Michelsen. H. 8. (2)
Proveniens: Royal SAS Hotel.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag