1949/​546

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

Et par vaser af sølvplet. Mrk. “Royal Hotel - A.J. - AM. Sølvplet”. Udført hos A. Michelsen. H. 8. (2)

Proveniens: Royal SAS Hotel.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag