2103/​122

Fransk lysekrone af bronze med otte lysarme, støbt med rocailler, kæmninger og bladværk. Rokokoform. Ca. 1900. H. 78. Diam. 52.

Monteringshuller til el. Ledninger klippet eller mangler. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.600 kr.

2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.