2103/122
Fransk lysekrone af bronze med otte lysarme, støbt med rocailler, kæmninger og bladværk. Rokokoform. Ca. 1900. H. 78. Diam. 52.
Monteringshuller til el. Ledninger klippet eller mangler. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag