Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
“I Julianehaabsfjorden”. I Qaqortoq fjorden. Sign. Em. P. Olie på lærred. 34×41.
Enkelte minimale ridser/afskalninger ved nedre kant. Behov for rensning.
837297 | ||
175789 |