1242/1208
Halskæde prydet med perler af udskårne og facetslebne agater og kvarts i røde og grønne nuacer. Perlediam. ca. 0,3–1,5 cm. L. ca. 45 cm. Ca. 2011.
Kan fremstå med alders- og brugsslitage.
Smykker, 17. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag