1242/​1208

Halskæde prydet med perler af udskårne og facetslebne agater og kvarts i røde og grønne nuacer. Perlediam. ca. 0,3–1,5 cm. L. ca. 45 cm. Ca. 2011.

Kan fremstå med alders- og brugsslitage.

Smykker, 17. oktober 2012

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK