2103/233
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Havneparti med fregatten Jylland. Sign. monogram. Olie på lærred. 26 × 40.
Enkelte minimale retoucheringer. Minimal krakelering langs blændrammes indre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud