Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Udsigt til en vej gennem en solfyldt skov. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på malepap. 25×16.
Mindre retoucheringer. Let overfladerensning anbefales.