12048/120
Morten Nielsen (f. Frederikssund 1920, d. 1998)
Komposition. Sign. Morten 81. Akvarel på papir. Udstillet Tuborg Kunstforening 1982. Bladmål 34,5×28,5. Rammemål 49×38,5.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag