2131/​533

Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. 1995)

Abstrakt komposition. Sign. Nejad 51. Olie på lærred monteret på plade. 40×30.

Kunne have gavn af en rensning.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

20.000–30.000 kr

Hammerslag

30.000 kr

22 bud

30.000 kr
29.000 kr
28.000 kr
27.000 kr
26.000 kr
(Autobud) 25.000 kr
24.000 kr
(Autobud) 23.000 kr
23.000 kr
(Autobud) 22.000 kr
21.000 kr
(Autobud) 20.000 kr
19.500 kr
19.000 kr
18.500 kr
18.000 kr
17.500 kr
17.000 kr
16.500 kr
16.000 kr
15.500 kr
15.000 kr