1509/1538
Tre danske embedsmandskårder - de to i skeder og alle med greb af forgyldt messing. To med det danske rigsvåben 1819–1903 - den ene usigneret og den anden af Herazcek. Den sidste uden rigsvåben mærket C. L. Seifert. (3)
Varia, 26. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud