2004/325
Fem Næstved stager af messing, balusterformede stammer på runde fodstykker. De fire stemplede. 18. årh. H. 16. (5)
En stage loddet under bund. Fremstår med alders- og brugsslitage. Let trykkede fodstykker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag