2426/​925

Ubekendt design

Daybed/bænk med ben af stål, ramme af bejdset mahogni. Hynde betrukket med patineret, dybthæftet, brunt skind. H. 40. L. 198. B. 50.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Overfladiske krakeleringer. Skind mindre pletter.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

1157840 6.000 DKK
864665 5.500 DKK
1157840 (Autobud) 5.000 DKK
864665 4.800 DKK
1157840 (Autobud) 4.600 DKK
864665 4.400 DKK
1157840 4.200 DKK
860352 4.000 DKK