2032/901
Dansk møbeldesign
Armstol med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag