2032/​901

Dansk møbeldesign

Armstol med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. 1960'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 4. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK