1247/1590
Skibsmodel af en kinesisk junke monteret på udskåret træbase. 20. årh. H. 19 cm. L. 14 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 22. november 2012
Vurdering
Hammerslag