2142/698
Marcello Fantoni (f. Firenze 1915, d. 2011)
Firkantet vase af keramik med oval munding. Dekoreret med grønbrun glasur, to sider desuden med dekoration af lys glasur. Sign. Fantoni, Italy. H. 24,5. L./B. 14.
Almindelig brugsslitage. Mindre afslag på fodrand.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag