1509/616
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
Liggende kvinde med blåt hår, 1979. Sign. Walasse Ting 79, 40/80. Litografi i farver. 43×58.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud