2048/507
Anker Hoffmann (f. Holte 1904, d. Lyngby 1985)
Stående kvinde. Sign. Anker Hoffman 1971, No. 7. Patineret bronze. H. 54.
Minimale håndteringsmærker/ridser på højre arm.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud