1949/8570
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder “Brændende tornebusk”. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×26.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Restaureret. Fremstår med retoucheringer.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag