1949/​8570

Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder “Brændende tornebusk”. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×26.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Restaureret. Fremstår med retoucheringer.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK